Ana SayfaGündemKarakolSiyasetEkonomiYaşamEğitimTeknolojiMagazinSpor
Arşiv: Git
Seçimin hedefi Ekonomi
Motosikletten düşerek hastanelik oldu
YÖNETİMDE ÇATLAK VAR MI?
Bu illete çözüm bulun gençleri kurtarın
Google'da Ara

Büyük kermese büyük ilgi

1 Mayıs 2010, Cumartesi - 15:22:32
Karakter Boyutu Karakter boyutunu büyüt Karakter boyutunu küçült

Büyük kermese büyük ilgi de oldu. Binlerce kişi kermese akın etti

Haber Başlığı

Muradiye Kültür Vakfı tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda büyük bir kermes organizasyonu gerçekleştirildi. Muradiye Kültür Vakfı Kocaeli Şubesi Başkanı İbrahim Tektaş`ın ev sahipliğinde gerçekleşen kermes açılışı öncesinde Gebze Belediyesi Mehter takımı gösterisi yapılıyor. Kermesin açılışına İzmit Belediyesi Başkan vekili İbrahim Elgin, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi ve Mahmut Hüdai Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Bekirpaşa Belediyesi eski Başkanı Abdullah Köktürk, İzmit İlçe Müftüsü Halil Uzun ve yüzlerce kişi katıldı. Kermesin açılış konuşmasını Şube Başkanı İbrahim Tektaş yaptı. Tektaş yaptığı konuşma da, “ Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz hayır kermesimizi yine gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yardıma muhtaç ailelerimize yiyeceği, giyeceği olmayanlara elimizden geldiği kadar hizmet etmeye çalışıyoruz. Hiçbir karşılık beklemeksizin Allah rızası için çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yaklaşık 50 arkadaşımız kermesimizde görev yapıyor. Geçen yıl 23 bin TL gelir elde edilmişti. Bu yıl ise 25 bin ile 30 bin TL arasında gelir bekliyoruz” dedi.

İzmit Belediyesi Başkan vekili İbrahim Elgin ise yaptığı konuşma da, “ Yine önemli bir kermeste sizlerle bir araya geliyoruz. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu kermeste el emeği ve göz nurunun yanı sıra gönül de katılarak yapılmış. Toplumsal barışın sigortasını oluşturuyor böyle kermesler ve derneklerimiz” dedi. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi ve Mahmut Hüdai Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ise yaptığı konuşma da, “ Vakıf malın Allaha adanışı ve tahsisi demektir. İnsanın farkında olmak demektir. Empati başkasının ayakkabısı ile yürümek demektir. Yıkık gönüllülerin ihyasından ziyade varlıklı insanların hayır terapisine ihtiyacı vardır. İnsanların aynası fakirlere yaptığı hayırlardır. Zengin kişiler fakirlere dua etmeli ve iyiki sen varsın ki yardım edebiliyorum demelidir. Ben merkezli yaşayanlar hiçbir zaman doymuyorlar. Biz merkezli yaşamayı öğrenmeliyiz” dedi. Konuşmaların ardından 5 Mayıs tarihine kadar açık olacak kermesin açılış kurdelası kesildi. 1 TL ile 150 TL arasında satışa sunulan giyim, çeyizlik eşya ile yiyeceklere ise açılışında büyük ilgi vardı. 
 


Bu haber 5302 defa okundu
Bu yazıyı oyla 1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 5 / 2.5
 

Yorumlar

1 Yorum
Güvenlik Kodu< Resimdeki sayıyı kutucuğa giriniz.

Uyarı: T.C. yasalarına aykırı, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorumlarla ilgili hukuki yaptırımlardan Kocaeli Gazete sorumlu tutulamaz. Yazılan her yorumun yayınlanacağı garanti edilmemektedir.

1

CAVİDAN USLU

1 Mayıs 2010, Cumartesi - 16:13:31
Emeği geçenlerden Allah razı olsun
 

Haber ve Yazı Arama

 
 

Köşe Yazarları

 
 

Anket

 

Genel Seçimde hangi partiye oy vereceksiniz?

AKP
CHP
MHP
BBP&SP
HDP
DİĞER
OY KULLANMAYACAĞIM